tr

Basketbol Potası Modelleri ve Panya İmalatı

Basketbol Potası Modelleri ve Panya İmalatı

Basketbol potası modelleri ve panya imalatı basketbolun dünya çapında sıklıkla oynanmasıyla dikkat çeken konuların başında gelmektedir. Basketbol potaları sporcuların basket atmak için yöneldiği en önemli ekipmanlardan biridir. Futbolun ardından en çok oynanan oyunların başında gelen basketbol, kaliteli ekipmanlarla oynandığında hem daha güvenli hem de daha keyifli bir oyun ortamı oluşturacaktır.

Belirli kurallar çerçevesinde oynanan basketbol en kolay oynanan oyunların başında gelmektedir. Profesyonel ve amatör olarak oynanabilen basketbolun her yıl dünya üzerinde belirli tarihlerde turnuvaları düzenlenmektedir. Birkaç farklı zemin üzerinde oynanabilen basketbol tartan zemin, parke zemin ve akrilik zemin üzerinde rahatlıkla oynanabilmektedir.

Basketbol Potası Modelleri

Basketbol Potası Modelleri

Basketbol potası modelleri basketbol potasının kullanım amacına bağlı değişebilmektedir. Bu bakımdan tek direkli basketbol potası, 2 potalı, 3 potalı ve 4 potalı basketbol potası olmak üzere birçok modelde yer alabilmektedir. Pota modellerinin bir kısmı amatör kulüplerde oynanan oyunlar için üretilirken bazıları da FIBA onaylı profesyonel basketbol potaları için üretilmektedir.

Basketbol potaları farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Bundan dolayı basketbol potası modelleride farklı ölçülerde yer almaktadır. Profesyonel maçlar için üretilen basketbol potaları 3 metre 5 cm uzunluğundayken, genişliği ise 1.20 metre olmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı malzeme ile üretilen basketbol potaları uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayacaktır.

TÜM POTA MODELLERİ GÖRMEL İÇİN SAYFANIN SONUNA KADAR KAYDIRIP GALERİYE GÖZ ATABİLİRSİNİZ 

Tek Direkli Basketbol Potası

Sabit basketbol çemberi olup potanın boru ölçüsü 114 mm’dir. Tek direkli antrenman potalarında ise pota borusu 102 mm, çapı ise 45 cm’dir. Potanın genel ölçüleri 12,5 cm x 11 cm olarak üretimi yapılmaktadır.

Villa Basketbol Potası

Basketbol potası modelleri arasında yer alan villa basketbol potaları yüksek ayarlı olan basketbol potaları arasında yer almaktadır. Akrilik cam ile üretilen potalarda camların boyu 105 cm x 180 cm olmaktadır.

Yüksek Ayarlı Basketbol Potası

Pratik bir kullanıma sahip olan yüksek ayarlı potalar genel itibariyle 12,5 cm x 11 cm ölçülerinde olmaktadır. Pota yüksekliğini mekanik işliler ile ayarlayabilmek mümkündür.

Dört Direkli Seyyar Sabit Basketbol Potası

Seyyar olan basketbol potaları dört tekerlekten oluşmakta ve tekerlekler 300 kg ağırlığa kadar taşıyabilmektedir. Bu potalar kolay ve pratik bir kuruluma sahiptir.

Profesyonel Hidrolik Basketbol Potası

Basketbol potası modelleri içerisinde yer alan profesyonel hidrolik basketbol potaları sıklıkla kapalı alanlarda kullanılan bir pota çeşididir. Pota ölçüleri 105 cm x 180 cm’dir.

Uzaktan Kumandalı ve Elektrik Motorlu Basketbol Potası

En kolay ve pratik kullanıma sahip basketbol potaları arasında yer almaktadır. Kumanda ile entegre bir şekilde kontrolü sağlanan potaları istenilen yükseklikte ayarlamak mümkün olmaktadır.

Duvara Sabitlenmiş Basketbol Potası

Portatif olarak taşınabilme özelliği taşıyan bu potalar 105 cm x 180 cm ölçülerindedir. Hem kapalı hem de açık alanlarda bu pota rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Basketbol Potası Panya İmalatı

Basketbol potaları dünya çapında belirli standartlara göre üretilmektedir. Basketbol oyununda yer alan bütün oyunlar kurallar bütünü çerçevesinde oynanmaktadır. Uzunluk mesafeleri, çap ve uzunluk kuralları belirleyen ölçütler arasında yer almaktadır. Burada pota üretimi farklı aşamalardan meydana gelmektedir.

İlk aşamada çemberin yerleştirileceği levha oluşturulmaktadır. Standart ölçüler 105 cm x 1810 cm olmaktadır. Basketbol potası modelleri üretiminde ses izolasyonuna ayrıca dikkat edilmektedir. Basketbol potasının standart yüksekliği 3 metre 5 cm iken çemberin yarı çapı 45 cm’dir. Çemberin sabitlenmesinin ardından alt kısım için kanca takılarak file geçirme işlemine başlanır.

Basketbol potalarında panya ölçüleri antrenman için 90 cm x 120 cm iken, nizami ölçüleri 105 cm x 180 cm’dir. Panyalar akrilik cam panya, fiber panya ve temperli cam panya olarak 10 mm, 12 mm, 15 mm ve 20 mm olarak üretilebilmektedir. Basketbol pota imalatında potanın bağlı olduğu sınıfa göre malzeme kullanımı yapılmaktadır.

Basketbol Potası Fiyatları

Basketbol potası modelleri ve potaların kullanım alanları fiyatları doğrudan etkileyen durumlara arasında yer almaktadır. Kaliteli malzemelerle üretilen güvenliği onaylanan potaların kullanım ömrü de diğer potalara göre daha uzun olacaktır. Farklı modellerde ve kalitelerde üretimi sağlanan potalar her bütçeye uygun fiyatları ile satışa sunulmaktadır.

Basketbol potası modelleri özel tasarımlarla birçok farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilmektedir. Burada potaların ölçüleri de kullanım alanına göre ve boyutuna göre farklılık gösterebilmektedir. Çocukların kullanımı için de tasarlanan modeller onların gelişimlerine de doğrudan katkı sağlamaktadır. Bu tür modeller anaokulu, kreş ve ilkokul çağı çocuklar için tasarlanmaktadır.

Basketbol Sahası Yapımı
36
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hakan Panel Çit
Hakan Panel Çit
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1