tr

Galvaniz Dikenli Tel

Galvaniz Dikenli Tel

Galvaniz Dikenli Tel ürünlerimiz firmamız bünyesinde sıcak daldırma galvaniz kaplamalar ile hazırlandıktan sonra belirlenecek siparişlerdeki ölçülerde teslim edilmektedir.

Askeri alanlarda, hava alanlarında, fabrikalarda, arazi ve arsaların tüm güvenlik uygulamalarını sağlamada, ağaç dikim alanlarının vb. alanların dış etkenlerden korunmasında, depolarda ve her türlü sınır belirleme, alan ayrımı işlerinde kullanılan galvaniz dikenli tellerin üretimi ve satışı firmamız tarafından yapılmaktadır.

Galvaniz Dikenli Tel Nedir?

Galvaniz Dikenli Tel

Sağlam ve üstün kalite sahibi olan telleri, kafanızda herhangi bir soru kalmadan rahatlıkla alabilirsiniz. Tellerimiz üretilirken gerçek, saf malzemeler kullanılmaktadır ve birçok deneme testinden geçerek piyasaya sürülmektedir. 

Üretimini yapmış olduğumuz galvaniz dikenli teller birçok alanda iş görmektedir. Galvaniz yani günlük hayattaki karşılığıyla çinko kaplama sayesinde üretilen teller ve üretiminde telleri kullandığınız ürünler korozyona karşı etkin bir şekilde korunur. Korozyon (paslanma, kireçlenme), birçok metal yüzeyinde meydana gelen bir yanma olayıdır.

Havayla temas (oksijen) sebebiyle metalde yanma meydana gelir, buna da paslanma, korozyon adı verilir. Bu olay ürünün kalitesini düşürür, sağlamlığını azaltır ve tellerin ömrünü kısaltır. Fabrikalarımızda, kimya ve fizikçiler tarafından kontrol altında üretilen tellerimizde paslanma ve deformasyona karşı sıcak daldırma galvaniz kaplama yapılmaktadır ve bu şekilde korozyon riski %85’e kadar azaltılmış olmaktadır. 

Galvaniz Dikenli Tel Avantajları

Sıcak daldırma galvaniz yöntemi maddiyat ve görüntü açısından birçok avantaja sahiptir. Çinko(Zn) ile kaplanan malzemelerde demir(Fe) ve çinkonun elektronları arasında kuvvetli bir çekim oluşmaktadır yani kimyasal bir reaksiyon olmaktadır.

Dolayısıyla bu yöntem ile elektriksel kayıp azaltılmış ve metalin aşınmasıyla oluşan paslı veya kirli görüntü bozukluğu önlenmiş olur. Maliyet olarak, fiyat kalite oranına bakıldığında birçok kaplamadan çok daha uygun olduğu yapılan araştırmalar sonucunda da gözler önüne serilmiştir.

Ayrıca telin en üst katmanı çinko olduğu için metallerin belirgin özelliklerinden birisi olan parlaklık sağlanmaktadır. Bu katman uzun zaman sonra hem iç hem dış etkenler dolayısıyla aşınır ve ikinci katman yani en sağlam katman görevini daha çok görmeye başlar. Bu kaplama ortalama 75 yıl korozyondan korur. Sıralayacak olursak galvaniz kaplamanın avantajları şöyle:

 1. Uzun Ömürlüdür (Dayanıklıdır)
 2. Güvenilirdir
 3. Ekonomiktir
 4. Bütünsel Kaplama Sağlar ve Bakım Gerektirmez
 5. Üretimi Zamandan Tasarruf Sağlar
 6. Estetiktir
 7. Çevre Dostudur

 Galvaniz Dikenli Tel Özellikleri

Galvaniz teller uygun sıcaklığın oluşturulduğu ortamlarda bükme yöntemiyle dikenli hale getirilmektedir. Bu dikenler bakıldığı zaman fiziksel yolla oluşturulmaktadır. Sıcaklığın devreye girmesi metalde genleşmeye neden olur ve böylece bükme kolaylaşır. Ortam soğutulup sıcaklık yeniden arttırıldığı zaman teli tekrar bükmeniz kolay olmayacaktır.

Bunu sağlayan da galvaniz kaplamadır. Bu kaplama ve bükülmenin birlikteliğiyle tellerin zaman içinde açılması ve sağlamlığını yitirmesi önlenmiş olur. Dikenli tellerin kalınlığı, dikenlerin boyutu, hat uzunluğu ve teller arası boşluk isteğinize göre değiştirilebilir. Firmamız birçok dikenli tel üretimi gerçekleştirmiş ve hiçbir kalite şikayeti almamıştır. 

Teknik Özellikleri:

 • Hat teli kalınlığı: 1.40 – 2.40 mm
 • Diken teli kalınlığı: 1.40 – 1.90 mm
 • Diken arası ortalama olarak 10 cm
 • Uzunluk 50 – 250 m
 • Ters büküm ya da konveksiyonel büküm 
 • Sıcak daldırma galvaniz yöntemi ile kaplama
Galvaniz Kafes TeliGalvaniz Puntalı Tel Çit
Ürün Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Hakan Panel Çit
  Hakan Panel Çit
  Hoş Geldiniz..
  Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 Saatleri Arasında Whattsapp Hizmeti Alabilirsiniz.
  1