tr

Galvaniz Puntalı Tel Çit

Galvaniz Puntalı Tel Çit

Galvaniz Puntalı Tel Çit sistemleri yapımları punta kaynak yöntemi ile uygulanarak üretimi yapılmaktadır. Ve bir çok alanda kullanıma uygun olan tel çit sitemlerinden biridir.

Mutfak havalandırma kanalları, tavuk, civciv, horoz vs. için kafeslerde, yavru balık çiftliklerinde, inşaat son aşaması olan sıva ve alçı altlarında, otomotiv sanayinde, küçük ev aletlerinin imalatı yapılırken iç bölgelerinde, fritözlerde ve hem günlük alanda hem de kurumsal alanlarda birçok farklı yerde kullanabileceğiniz galvaniz puntalı tellerin üretimi ve satışı firmamız tarafından yapılmaktadır.

Galvaniz Puntalı Tel Çit Nedir?

Galvaniz Puntalı Tel

Sağlam ve kaliteli telleri hiç kuşku duymadan satın alabilmeniz için  üretimi yapılan her ürün üstün kaliteli malzemeler kullanılarak ve üzerlerinde birçok deneme testi yapılarak piyasaya sürülmektedir. 

Üretimini yaptığımız galvaniz puntalı teller birçok alanda işinize yarayacaktır. Galvaniz yani çinko kaplama sayesinde teller ve telleri kullandığınız ürünler korozyona karşı korunmaktadır. Korozyon yani kireçlenme, paslanma vs. birçok metalde meydana gelen bir olaydır. Korozyon ürünlerin ömrünü kısaltır, sağlamlığını ve kalitesini azaltır.

Fabrikalarımızda kontrol altında üretilen tellerimizde paslanma ve deformasyona karşı sıcak daldırma galvaniz kaplama yapılmaktadır ve bu sayede korozyon riski %85 e kadar azaltılmaktadır. 

Sıcak daldırma galvaniz yöntemi hem maliyet açısından hem de ürünün görselliği açısından çok avantajlıdır. Çinko ile kaplanan malzemelerde demir ve çinko arasında elektron çekimi yani kimyasal bir reaksiyon oluşmaktadır. Dolayısıyla bu yöntem ile elektriksel kayıp azaltılmış ve metal aşınmasıyla oluşan görüntü bozukluğu önlenmiş olur.

Galvaniz Puntalı Tel Çit Özellikleri

Maliyet olarak, fiyat kalite oranına bakıldığında birçok kaplamadan çok daha uygun olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gözler önüne serilmiştir. Ayrıca telin en üst katmanı çinko olduğu için parlaklık sağlanmaktadır.

Bu katman uzun zaman sonra aşınır ve ikinci katman yani en sağlam katman görevini daha çok görmeye başlar. Bu kaplama ortalama 75 yıl korozyondan korur. Sıralayacak olursak galvaniz kaplamanın avantajları şöyle:

 • Uzun Ömürlüdür (Dayanıklıdır)
 • Güvenilirdir
 • Ekonomiktir
 • Bütünsel Kaplama Sağlar ve Bakım Gerektirmez
 • Üretimi Zamandan Tasarruf Sağlar
 • Estetiktir
 • Çevre Dostudur

Tellerin kalitelerini arttırabilmek için de telleri iki metali kaynak yoluyla elektrik kullanarak yani punta yöntemiyle üretiyoruz. Hem punto hem de galvaniz desteğiyle teller hem uzun ömürlü hem de yüksek kaliteli oluyorlar. İsteğinize göre de göz arası, tel kalınlığı, genişlik ve uzunluk değişikliği, ayarları yapılmaktadır.

Firmamız birçok alan için üretimler yapmıştır ve kalite konusunda şikayetlerle hiç karşılaşmamıştır. Punta kaynak yöntemi avantajlarını sıralayacak olursak:

Enerji Verimi: İki metal elektronlarını ortaklaşa kullanarak birbirlerine tutunurlar ve bunun için çok fazla enerji harcanmaz. 

Makine Kullanımı: Makine kullanımı gayet kolaydır özel bir beceri gerektirmez. 

Güvenlik: Diğer makinelere göre çok güvenlidir. Kendinden korumaları bulunmaktadır.

Teknik Özellikler

 • Tellerin rulo ölçüleri, sağlamlık testleri sonucunda en uygun olan 25 mm’dir.
 • Ebatlar kullanılacak bölgeye göre 100,120 veya 150 cm,
 • Tel çapları metrekare cinsinden 0.55, 0.80, 0.90, 1.05, 1.30, 1.45, 1.60, 2.05 boyutlarındadır. 
 • Göz aralıkları 6.3 x 6.3, 8.8 x 8.8, 10.6 x 10.6, 12.7 x 12.7, 16 x 16, 19 x 19, 25 x 25 ölçülerindedir.
Kaynaklı Tel ÇitKafes Teli
Ürün Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Hakan Panel Çit
  Hakan Panel Çit
  Hoş Geldiniz..
  Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 Saatleri Arasında Whattsapp Hizmeti Alabilirsiniz.
  1