tr

Tenis Kortu Ekipmanları

Tenis Kortu Ekipmanları

Profesyonel Tenis kortu ekipmanları ve bir çok spor saha ürünlerini firmamızdan temin edebilirsiniz.

Tenis sporuna ilgi her geçen gün arttığı için, hemen her şehirde faklı bölgelere tenis kortları yapılmaktadır. Hatta geniş bahçesi bulunan villalara, site içlerindeki arazilere veya lojmanların yoğunlukla bulunduğu bölgelere tenis kortu yaptırmak, gençlerin spor yaparken eğlenmesi için olanak tanır.

Tenis Kortu Ekipmanları

Tenis kortu yapımında, ilk olarak zemin etüdü yapılır. Çünkü alanın doğal afetlere karşı dayanıklı olması önemlidir. Ardından zemin birkaç metre kazılır. Doldurma işleminden sonra ise yapay çimler yerleştirilerek zemine daha yumuşak bir görüntü katılır.

Geçmiş yıllarda, yalnızca zengin kesim tarafından yapılan bir spor dalı olan tenis, gençlerin sıkça tercih ettiği ve geçmiş göre hesaplı olan bir spor branşıdır. Bu sebeple günümüzde hemen her il ve ilçede tenis oynamak için kort yapılmaktadır.

Hatta dünya çapında yapılan tenis turnuvalarına, ülkemizden de oldukça fazla katılım olmaktadır. Gençleri daha fazla tenis oynamaya teşvik etmek, yeni yetenekleri keşfetmek için tenis kortu yapımı hız kazanmıştır. Uygun alan bulunduktan sonra, tenis kortu yaptırmak, bütçeyi fazla zorlamaz. Fakat bir kez yapıldıktan sonra, çok uzun yıllar kullanılan kortların, kaliteli malzeme ile donatılması gerekir. Açık alanda kurulan kortlar, her türlü hava şartına dayanıklı ekipmanlar ile donatılmalıdır.

Hakan Panel çit firması, İstanbul’da üretim yapan, ülkenin her bölgesine satış ve montaj yapan, deneyimli bir firmadır.  Tenis kortu yapımının yanında, ayrıca hazırlanmış tenis kortuna tenis kortu ekipmanları temini yapılır. Amatör tenis kortları veya profesyonel tenis kortları, uzman ekip tarafından kısa süre içinde tamamlanır.

Amatör tenis kortu yapımı; kenarları tel örgüler ile çevrilen ve tribünsüz olarak hazırlanan amatör tenis kortları, genellikle villa bahçelerine veya lojman aralarına hazırlanır. Zemin diğer kort çeşitlerine göre daha az kazılarak hazırlanır. Yapımı oldukça kısa sürer.

 Profesyonel tenis kortları; çok geniş araziler üzerinde konumlandırılan, tribünlü olarak hazırlanan profesyonel tenis kortları için, özel aydınlatma sistemi hazırlanmaktadır. Profesyonel tenis kortu maliyetleri ise alanın genişliğine, tribün kapasitesine ve kullanılan malzemenin kalitesine göre, değişiklik göstermektedir. Bunun yanında, fiyat için en belirleyici faktör ise zeminin genişliği ve hazırlanma şeklidir. 

Futbol Sahası Ekipmanları
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hakan Panel Çit
Hakan Panel Çit
Hoş Geldiniz..
Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 Saatleri Arasında Whattsapp Hizmeti Alabilirsiniz.
1