tr

Fens Teli

Fens Teli

Fens teli pek çok alanlarda kullanılabilir, örneğin bahçe çevre güvenliğinde, basketbol sahalarında, tenis kortları çevresinde ve arazi çevresinde kullanılabilmekte.

Çiftlik alanlarında, bahçe ve çevre güvenliğinde, arazi, alan çevirmelerinde, halı sahalarda ve basketbol sahalarında, tenis kortları çevresinde, kısacası istenilen her türlü arazi ve alanların çevresinde kullanılabilen fens teli diğer bir adıyla da helezon çit telleri firmamız tarafından hem üretilmekte hem de satılmaktadır.

Fens Teli Nedir?

fens teli

Gerçek, saf ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen tellerimizi aklınızda herhangi bir soru kalmadan, gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Malzemeler üretim öncesi, teller üretim sırasında ve sonrasında çalışanlar tarafından düzenli kontrollerden geçmektedir. 

Üretimini gerçekleştirdiğimiz ve satışını yaptığımız fenstelleri hem günlük hem de kurumsal alanda birçok bölümde işe yaramaktadır be kullanılmaktadır. Galvaniz yani halk arasındaki adıyla çinko kaplama sayesinde üretimi yapılan teller ve telleri üretiminde kullandığınız ürünler korozyondan yüksek derecede korunmaktadır. 

Korozyon (paslanma, kireçlenme), birçok metal yüzeyinde meydana gelen bir yanma olayıdır. Havayla temas (oksijen) sebebiyle metalde yanma meydana gelir, buna da paslanma, korozyon adı verilir. Bu olay ürünün kalitesini düşürür, sağlamlığını azaltır ve tellerin ömrünü kısaltır.

Fabrikalarımızda, kimya ve fizikçiler tarafından sıkı kontroller altında üretilen tellerimizde paslanma ve deformasyona karşı sıcak daldırma galvaniz kaplama yöntemi uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde korozyon riski %85 e kadar azaltılmış olmaktadır. 

Fens Teli Özellikleri

Sıcak daldırma galvaniz yöntemi maddiyat ve görüntü açısından gözle görülebilen ve elde tutulabilen birçok avantaja sahiptir. Çinko (Zn) ile kaplanan malzemelerde demir (Fe) ve çinkonun elektronları arasında kuvvetli bir çekim oluşmaktadır, buna elektron ortaklaşması denilmektedir, yani kimyasal bir reaksiyon olmaktadır.

Dolayısıyla bu yöntem ile elektriksel kayıp azaltılmış ve metalin aşınmasıyla oluşan paslı veya kirli görüntü kirliliği yüksek oranda önlenmiş olur. Maliyet olarak, fiyat kalite oranına bakıldığında birçok kaplamadan çok daha uygun olduğu yapılan araştırmalar sonucunda da gözler önüne serilmiştir.

Ayrıca telin en üstteki katmanı çinko olduğu için metallerin belirgin özelliklerinden birisi olan parlaklık sağlanmaktadır. Bu katman hatırı sayılır bir zaman sonra hem iç hem dış etkenler dolayısıyla aşınır ve ikinci katman yani en sağlam olarak bilinen katman görevini daha çok görmeye başlar.

Bu kaplama ortalama 75 yıl korozyondan korur. Maddeler halinde sıralayacak olursak fens tellerde galvaniz kaplamanın avantajları şöyle:

 • Uzun Ömürlüdür (Dayanıklıdır)
 • Güvenilirdir
 • Ekonomiktir
 • Bütünsel Kaplama Sağlar ve Bakım Gerektirmez
 • Üretimi Zamandan Tasarruf Sağlar
 • Estetiktir
 • Çevre Dostudur

 Türkiye istatistik kurumunun araştırma ve sonuçlarına göre son 15 yılda güvenlik sorunları göz ardı edilemeyecek miktarda artış göstermiştir. Artan güvenlik sorunları nedeniyle alınması gereken önlemlerde de artış olmaktadır.

Galvaniz kaplı fens telleri bu güvenlik sorunlarını büyük oranda azalmaktadır. Firmamız fens tellerini istediğiniz yüksek kalitede, istenilen göz aralıklarında, uzunlukta, yükseklikte ve tel çaplarında üretebilmektedir. 

Teknik Özellikleri:

 • Tel aralığı: 2.00 – 3.50 mm
 • Göz aralığı: 30 x 30, 40 x 40, 50 x 50, 60 x 60, 70 x 70 boyutlarında
 • Galvaniz Kaplama
 • Uzunluk ve yükseklik istenilen boyutlarında olabilmektedir.
Galvaniz Dikenli TelGalvaniz Kafes Teli
Ürün Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Hakan Panel Çit
  Hakan Panel Çit
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1