tr

EPDM Zemin Kaplama

EPDM Zemin Kaplama

EPDM zemin kaplama yalnızca temizlenmesi kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda düşük bakım gereksinimlerine de sahiptir.

Farklı alanlarda iç veya dış mekanlar için alternatif sayılabilecek çok çeşitli kaplama uygulamaları mevcuttur. Bu kaplamalar sayesinde fiziksel ve kimyasal dayanım arttırılmakta ve kullanım ömrü uzatılabilmektedir.

EPDM zemin kaplama

Bunun en önemli nedeni, kullanıcıların renk değişimi, aşınma, kopma ve kaydırmazlık özelliklerinin zamanla kaybolmasıdır. Bunun önüne geçmek için de EDPM zemin kaplama yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bu kaplama türü oyun alanlarında, ev bahçelerinin tabanlarında ve pek çok iş yerinde kullanım açısından kolaylık tanır. Sıklıkla kullanılan bu ürünlere her alanda rastlanmanız da mümkündür.

EPDM (etilen propilen dien metilen) kauçuk, sentetik bir kauçuk olup, döşeme amaçlı olmak üzere çeşitli kullanımlar için kullanılmaktadır. EPDM zemin kaplama güvenli ve toksit değildir, bu da onu çocuk oyun alanları için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bir EPDM kauçuk döşeme sadece dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda birkaç avantajı daha vardır. Bu avantajlara sahip ve kaliteli bir zemin kaplama uygulaması, alanında uzman ve tecrübeli ekipler tarafından sizlerin zevkleri ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Özellikle yaşam alanlarını kolaylaştıran, güven ve hijyen sağlayan yöntemlerden EDPM zemin kaplama sıklıkla tercih edilir.

EPDM Zemin Kaplama Avantajları

EEDM Kauçuk Zemin Oldukça Güvenlidir

Çoğu oyun alanı kazası, çocukların sert bir yüzeye düşmesi nedeniyle şiddetli bir sonuç doğuran durumlardır. Oyun parklarında EPDM zemin kaplama ile sert yüzey yaralanmaları ortadan kaldırılabilmektedir. Kaymaz özelliğinin de olması, çocukların endişe duymadan oynayabileceği alanlar yaratır. Ayrıca düşseler bile etkisi minimum olacaktır. Bu sebeple de hem güvenlik önlemi açısından hem de sağlık için son derece tercih edilen ürünler arasında yer alır.

EPDM Zemin Kaplama Gürültüyü Emme Özelliğine Sahiptir

Yerleşim yerlerinde bulunan oyun alanları veya aktivite parkurları, yakınlardaki evde oturanlar için rahatsız edici olabilir. Bunun nedeni, oynamaktan ve etrafta zıplamaktan kaynaklanan tüm gürültü türleri olabilir. Bir EPDM zemin kaplama uygulaması, gürültüyü yansıtmak yerine emme özelliğine sahiptir. Bu, oyun alanı gürültüsü miktarını önemli ölçüde azaltır. Bu sayede yakında bulunan yerleşim yerlerine fazla ses gitmediği için insanların rahatsız olması de engellenecektir.

EPDM Kauçuk Zemin Kaplama Uzun Vadede Daha Dayanıklıdır

Bir EPDM zemin kaplama uygulaması size önemli miktarda para tasarrufu sağlar. Bunun nedeni, son derece dayanıklı olması ve aşınma ve yıpranma yaşamadan önce uzun süre su istimale dayanabilmesidir. Ayrıca diğer oyunlara ek olarak paten ve bisiklet sürmeyi de barındırır. EPDM kauçuğu hava koşullarına dayanıklıdır ve bu da onu aşırı hava koşullarına maruz kalan alanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

EPDM Kauçuk Zemin Kaplamanın Pek Çok Farklı Tasarımı Vardır

Çocuklar özellikle parlak ve renkli yüzeylere ilgi duyarlar. EPDM zemin kaplama ile çocukların tercihlerine göre seçilebilecek çeşitli renkler vardır. Renkler ayrıca oyun alanına kişisel bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. Bu sayede çocuklar güvenle oyun oynarken zevkle vakit geçirip ilgilerini çekebilecek zeminde kendilerini daha mutlu hissederler. Öte yandan tasarım amaçlı da yapılan bu kaplama ile iş yerleri de özelleştirilebilir.

EPDM Zemin Daha Az Bakım Gerektirir

Bir EPDM zemin kaplama yalnızca temizlenmesi kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda düşük bakım gereksinimlerine de sahiptir. Ayrıca leke tutmaz ve sudan şişme olasılığı düşüktür. Tek ihtiyacı olan, ara sıra su ve hafif sabun kullanarak temizlik yapmaktır. Bu sayede hem ek bir maliyet çıkmaz hem de hijyenik olarak sağlık için uyumlu bir kullanım imkânı tanır.

EPDM Zemin Kaplama Dezavantajları

EPDM, çoğu yağ, benzin, kerosen, aromatik ve alifatik hidrokarbonlar, halojenli çözücüler ve konsantre asitlerle tatmin edici olmayan bir uyumluluk sergiler. Malzemenin çok inert doğası, aynı zamanda, yapışmanın zor olduğu anlamına gelir ve bu bir sınırlama yaratabilir.

Bir alt tabakaya kalıp içi vulkanize yapıştırma, güvenilir bir bağ sağlamanın en iyi yöntemidir ve iyi bağlar sağlayan yapışkan çözümler vardır, ancak bu polimerde başarı için uygun bağlama maddelerinin doğru hazırlanması ve uygulanması kritik öneme sahiptir. Bu nedenle EDPM zemin kaplama tercih edeceğiniz zaman hangi alanda kullanılacağını iyi saptamanız gerekir.

Ayrıca kullanım talimatlarına uygun temizlemek ve kullanmak, olası bir dezavantajın da önüne geçecektir.

Panel Çit Kapısı
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hakan Panel Çit
Hakan Panel Çit
Hoş Geldiniz..
Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 Saatleri Arasında Whattsapp Hizmeti Alabilirsiniz.
1