tr

İstanbul Halı Saha Yapan Firmalar

İstanbul Halı Saha Yapan Firmalar

Halı saha yapan firmalar, sektörün bilinen ve öncü isimleri olmasından dolayı güvenilir adreslerdir. Ancak seçim yaparken fiyat ve diğer detayları gözden geçirmeniz gerekir.

Halı saha Futbolu veya diğer adı ile mini futbol, uluslararası oynanan futboldan ilham alınarak oluşturulmuş ve suni çim ile kaplı üstü kapalı veya açık olabilen sahalar da oynanan oyundur ve Futbola göre daha az kişi ile oynandığından taç atışı yoktur.

İstanbul’da Halı Saha Yapan Firmalar

Halı saha yapan firmalar

İstanbul’da Halı Sahalar eskiden kum ile de yapılabiliyordu fakat günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yapay çimler kumun yerini aldı, bu durum halı sahalarda yaşanan sakatlık ve yaralanmalarında sayısını azaltmıştır. Bu sebepler ile suni çim tercih edilmeye başlanmıştır. İstanbul Halı saha anlamında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir bunun nedeni ise spor kulüplerinin İstanbul’da çok olması, Genç nüfusun yoğun olması, Üniversite ve okulların sayısının fazla olması nedeni ile halı sahalarında çok olmasına sebep olmuştur.

Halı Saha Yapımının Maliyetini Etkileyen Faktörler

Halı Sahanın kolay ulaşılabilir olması oldukça önemlidir çünkü halı maçları için genelde akşam saatleri tercih edilir.  Şehir merkezlerinde tercih edilebileceği gibi okul, üniversite veya yurt yakınları yani genç nüfusun yoğun olduğu yerlerin tercih edilmesi de müşteri talebini arttıracaktır.

Ayrıca merkeze uzak halı sahalarda servisin olması kendi araçlarına sahip müşterilerin bile dikkatini çekecektir, çünkü müşterilerin maç sonrasında araba kullanmayacak olmaları, Halı sahanın tercih sebebi olabilir. Bunun dışında alt yapının da iyi olması, kaliteli malzemelerden yapılan bir Halı Sahada yine tercih sebeplerinden biridir.

Üzeri kapalı halı sahalar kışın yağışlı havalarda daha avantajlı hale gelirler, ayrıca Halı Sahanın üzerini standartlara uygun ve yeterli malzemeler ile kapatmakta daha sonra yaşanacak sorunları başından engelleyecektir.

Halı Saha Yapan Firmalar

İnsanların spor yapmak, ter atmak ya da eğlenmek için gittikleri halı sahalardan mutlu ve memnun ayrılmaları önemlidir. Bunu belirleyen şey ise halı sahanın kalitesidir. Piyasada bir çok halı saha yapan firma var. Hepsi de size farklı bir maliyet çıkarabiliyor. Çünkü yaptıkları işin bir standardı yok. Bu işin standartlara uygun bir şekilde yapılması gerekir.

Standartlara uygun yapılmayan sahaların yani malzemeden çalan firmaların yaptığı sahaların ömrü genelde kısa oluyor. Çatısı çöken sahalar, zemini çok kötü olan ve sık sık düşüp yaralanmanıza sebep olan sahalar, çevreden sürekli rüzgar alan sahalar, fileleri ya da çevresindeki tel örgüleri delik deşik olmuş halı sahalar yapımında kaliteli malzeme kullanılmayan sahalardır.

Halı saha yaptırmak istediğiniz firma ile yapacağınız anlaşmaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Sözleşme sonrasında saha yapım adımlarını tek tek takip edip hangi malzemeden ne kadar kullanıldığına dikkat etmeniz halı sahanızın ömrü açısından önemlidir.

Halı sahalar insanların sosyalleşmek için tercih ettikleri mekanlardan bir tanesidir. Yani halı sahaların insanların ihtiyaçlarına cevap verebiliyor olması gerekmektedir. Demek istediğimiz sosyal tesis olarak yeterli donanıma sahip olmalıdır.

Duş, kafeterya hatta resturant gibi hizmetlerinin olması gerekir. Tüm bunların yapımı anlaştığınız firma ile olan sözleşmenize bağlıdır. Aynı zamanda maça gelen insanların misafirleri maçı seyretmek isteyebilir ya da resmi bir müsabaka veya turnuva düzenleniyor olabilir. Böyle durumlar için mini de olsa bir tribüne ihtiyaç duyulacaktır. Halı saha yapan firmaların bu tarz ihtiyaçlarınıza cevap verebiliyor olması gerekir.

Firmamız halı saha konusunda yıllarını vermiş bulunmaktadır. Firmamız tarafından kurulan halı sahalar garanti kapsamındadır. Herhangi bir sorun olduğu takdirde gün içinde problemlerini çözmek için teknik ekibimiz size ulaşacaktır. Firmamız tarafından yapılan halı sahalarda en son kalitede ürünler kullanıldığı için çatısı çöken vb. tarzda ürüne rastlamanız mümkün değildir.

Firmamız ile 7/24 iletişime geçmeniz mümkündür. Size halı saha konusunda  bir çok bilgiyi size yetkililerimiz verecektir. Firmamıza ulaşmak için web sitemizde bulunan  firma telefonlarımızı ya da cep telefonlarımızı kullanabilirsiniz. 

138
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hakan Panel Çit
Hakan Panel Çit
Hoş Geldiniz..
Hafta İçi 09:00-18:00 Cumartesi 09:00-15:00 Saatleri Arasında Whattsapp Hizmeti Alabilirsiniz.
1